Почетна

Бараме нов сопственик

jQuery UI Tabs – Open on mouseover

Понеделник до петок, од 21:25

The Almighty Johnsons
Играна серија

.канал Sony Sci-Fi

Предлог / Препорака

Следете ги најновите и најгледани серии!

Сабота, од 19:00

Iron Man
Игран филм

.канал HBO HD

Предлог / Препорака

Внесете ги во Вашиот дом најголемите хит филмови, блокбастери и класици!

Понеделник до петок, од 18:30

Who the (BLEEP) Did I Marry?
Документарна емисија

.канал ID Xtra

Предлог / Препорака

Научете нешто ново и задоволете ја љубопитноста!

Понеделник до петок, од 17:30

Supernoobs
Анимирана серија

.канал Cartoon Network

Предлог / Препорака

Уживајте во детските цртани и анимирани серии и филмови за сите возрасти!

сабота, од 19:15

Bayer Leverkusen – Dortmund
Германска фудбалска Бундес лига

.канал BT Sport 3 (екс BT Sport Europe)

Предлог / Препорака

Задоволете се со: фудбал, тенис, хокеј, ракомет, атлетика и уште многу повеќе!

Понеделник до четврток, од 15:25

House Hunters
Забавна емисија

.канал Fine Living

Предлог / Препорака

Музиката ќе Ве инспирира, готвењето ќе Ве забавува, а интересните животни стилови ќе Ве опуштат!

Понеделник до петок, од 22:00

Quest Means Business
Информативна емисија

.канал CNN

Предлог / Препорака

Следете го деловниот свет и бидете постојано информирани!

Понеделник до петок, од 11:00 и 15:15

Premijera
Забавна емисија

.канал Pink

Предлог / Препорака

Најдоброто и најзабавното од регионалните музички спотови, филмови, серии и емисии!


jQuery UI Accordion – No auto height

МКПредавател одсега и на паметните уреди со android оперативен систем!

Отсега сме достапни и официјално преку паметните уреди (телефони, таблети, телевизори) кои се на android оперативниот систем. Се` што треба е да го превземете потребниот плеер од PlayStore … >>ПОВЕЌЕ

МКПредавател – ТВ Услуга која можеш да ја контролираш: паузирај и премотувај!

МКПредавател одсега со повеќе можности за уживање! Сите ТВ канали што се пренесуваат на AceStream плеерот од денес имаат можност за избор на аудио јазик, субтитл (превод), тв програмски водич (EPG), опција за промена на резолуцијата на сликата, но и најновите функционалности: паузирање и премотување … >>ПОВЕЌЕ

Испробајте без обврски и заштедете секој месец, само со МКПредавател! Без антени, без телефон, без комплицирање. Вклучи и гледај!

Имате пакет телефон, Интернет и телевизија кој скапо го плаќате? Со замена на телевизијата со МКПредавател во своите пакети, можете да заштедите значително. Наместо да плаќате пакет за ТВ + Интернет + Телефонија, одберете пакет само од Интернет со поголеми брзини и уживајте за истите пари, во мнооогу поголем избор на ТВ канали и тоа сите бесплатни! Со ова, телевизијата… >>ПОВЕЌЕ

Заедно сме 6 години во виртуелниот македонски простор со успешна приказна!

Од замисла до препознатлив бренд! Од младешки сон до реалност! Од инвестиција преку бесплатен сајт до понуда со најголем избор на бесплатни ТВ канали! Ние, како водечкиот македонски портал за online телевизија, МКПредавател, денеска прославуваме 6 години од своето постоење. Пред точно 6 години, стартуваше со работа нашиот интернет портал, а како да беше вчера … >>ПОВЕЌЕ


архива на новости

МКПредавател на facebook МКПредавател на twitter МКПредавател на Google+ МКПредавател на You Tube